Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
OÜ Kohviabi juhindub Malongo ja Romboutsi toodete importimisel ja Eestis turustamisel kaubamärgiomaniku õiguse ammendumisest regionaalsel tasandil.
 
Malongo ja Rombouts on Lääne-Euroopas vana ja lugupeetud kaubamärk, mille tooted on tuntud  kõrge kvaliteedi poolest.Viimastel aastatel on nimetatud kaubamärgiga tooted saanud ka paljude eestimaalaste lemmikuteks.
 
Põhjamaades ja viimastel aastatel ka Eestis on Romboutsi ja Malongo kaubamärgi ametlikuks esindajaks Rootsi võrkturundusfirma Zinzino AB. Lähtuvalt selle firma äripoliitikast on nendes riikides vastavate toodete hinnad kordades kõrgemad, kui Lääne-Euroopa riikides.
 
Asjaolu, et mingi kaubamärgi esindus on Eestis olemas, ei tähenda aga seda, et teistel ettevõtetel on Malongo ja Romboutsi toodete import ja müük regioonis keelatud. Rahvusvaheline äriõigus käsitleb sellist tegevust paralleelimpordina. See on Euroopa seadustega lubatud ja tugineb vaba kaubanduse põhimõtetele.
 
Kaubamärgiomaniku õiguste ammendumine regionaalsel tasandil tähendab seda, et kui kaup on kaubamärgiomaniku poolt või tema nõusolekul turustatud teatud regiooni (tavaliselt mingi vabakaubandusregiooni, nt. Euroopa Liit) turul, võib kolmas isik seda kaupa edasi müüa ükskõik millisesse teise riiki sama regiooni piires.
 
Euroopa Liidu kodanikena on meil seaduslik õigus valida ise, millistes ühenduse riikides me oma ostud sooritame ja millist edasimüüjat eelistame.
 
Sügavama huvi korral võib seda teemat põhjalikumalt uurida Kairi Kurisoo Magistritöös "Kaubamärgiga tähistatud kaupade paralleelimpordist euroopa ühenduse Õiguses".